Форум за породата Чау Чау

ИндексРегистрирайте сеВход
Търсене

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Navigation
полезни статии
Обучение

Хранене

Грууминг

Ноември 2017
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar

Share | 

Търся си куче..Помощ

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
chuchulin
Шънуншъ
Шънуншъ

Male
Местожителство : Добрич

ПисанеЗаглавие: Търся си куче..Помощ   Нед Юни 06, 2010 12:03 am

Здравейте.. Нов съм в този форум и дори нямам куче. Обаче ужасно много искам.. Сигорно звучи смешно.. да много хора искат такова защото са красиви и така на татък.. Но аз просто искам да си имам приятел..Нещо върху което да.. незнам да има нещо което да ме радва.. Да забравя проблемите около мен и да концентрирам цялата си енегия върху него. И повярвайте ми това не е моментно желание.. Това е от мн време.. Но нека минем към съществена част.. От град Добрич съм и съм решил да си купя не на 100% но сигорно затова се регистрираш тук.. Прочетох почти всичко в този форум и като цяло нищо не ме плаши.. Пиша в този раздел тъй като искам някакви предложения.. Попринцип ми се иска да бъде беличко но пък финансите ми наистина са ограничени до 300лв.. Дори нямам напредстава дали това е реалната цена кучето.. Да де то е ясно, че има и от 1000лв сигорно. Незнам дали тук има хора от Добрич но не ми е проблем да отскоча и до Варна за да го видя.. Благодаря, че изслушахте всичко това но нека не се отплесваме Чакам мнения и предложения.. Лека нощ
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Огнеслав
Яо
Яо

Male
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Търся си куче..Помощ   Нед Юни 06, 2010 10:10 pm

Изначало да спомена, бяло чау чау няма всъщност, цветовете са следните: червен, канелен (или канела), черен, син и крем, та в случая явно става дума за последния( чисто бял чау чау няма).

Покупката на куче е сериозна стъпка, трябва да имаш предвид, че това не е вещ,а живо същество, от което не можеш просто с лека рака да се откажеш, след като ти омръзне. Защото наистина грижите са много, и посветеност е необходима особено в началото докато кучето е все още бебе. Та много хора са твърде интусиазирани в началото, след което откриват, че не могат да се справят и/или не им се занимава. Та затова трябва отново сериозно да се замислиш, наистина ли ще можеш да се справиш. Едно Чау живее средно 10 - 12 години, ти трябва да си сигурен, че през това време независимо, какво става в живота ти, ще можеш да му осигуриш, храна, грижи, обич, подслон. За отглеждането на куче са необходими финансови средства - храна, ваксини, ветеринарни прегледи и грижи и т.н.

Освен това трябва да си наясно, че едно куче пренадлежи на дадена порода, само и единствено ако има документ за произход. Такова Чау Чау можеш да си вземеш само от легитимен развъдник на породата. Но родословието, както се нарича въпросният документ не служи само за да удостовери произхода на кучето, а и също гарантира, че в бъдеще кучето ти няма да страда от наследствени заболявания, които са многобройни и най - трудно лечими. За пример ти давам тазобедрената и лакътна дисплазия, епилепсия има и още много.

Кучетата от зоомагазини, са в повечето случаи болни, и произведени в кучешки ферми, където условията са потресаващи. Единствената цел на това търговско развъждане е нечия лесна печалба. Наистина кучетата от зоомагазини са незначително по-евтини, но за сметка на това, ако кучето се окаже болно,(което според моите наблюдения става доста често) ще пръснеш много повече пари за лечението му.
Вижте профила на потребителя http://chowchow.forume.biz
chuchulin
Шънуншъ
Шънуншъ

Male
Местожителство : Добрич

ПисанеЗаглавие: Re: Търся си куче..Помощ   Нед Юни 06, 2010 10:54 pm

Здрасти отново..Благодаря за бързият отговор. От около седмица съм изчел толкова мн за тия кучета, че главата ми е направо боза. Навсякаде се набляга на проблема с произхода и възможност за вродени заболявания. Прочетох и за податливоста им към някои заболявания като мократа екзема, тазобедрената дисплазия и мокрите очички. Дадох си сметка, че сумата от 300лв е смешна но пък и повече от 400-450 немога да отделя на куп. smile. Във всички обяви пише, че са от добри родители със всички ваксини и паспорт. Сигорно е така но затова писах тук тъй като всички знаем, че има хора всякакви. Утре ще ходя във Вивавет тук в Добрич да се допитам до професионалист и за кученца тук в града, тъй като всички обяви в интернер са от преди поне година и напрактика дори няма от кого да си купя въпросното кученце. Моля и вас ако имате познати, който продават или ако вие самите продавате да се свържем. Ще бъда наистина благодарен тъй като знам, че определено разбирате повече от мен smile Спрямо отглеждането на малките мечета мисля, че съм приел почти всичко.. Ще има и трудно моменти и хубави но нали там му е тръпката да си имаш домашна мечка smile
Вижте профила на потребителя
Огнеслав
Яо
Яо

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Търся си куче..Помощ   Пон Юни 07, 2010 6:37 pm

То естествено, че в обявите пише "от добри родители" с "родословен произход" и т.н, все измислици, с цел бърза продажба.

Както споменах, купуването на Чау Чау от борси, зоомагазини или частни лица е грешка в повечето случаи, тъй като обикновено такива кучета, са болни, недохранени и неваксинирани. И плюс това, като по възрастни рискът от генетични заболявания, ( за които сам каза че си прочел ) е голям .

Та за тази сума, която си си определил по-горе няма да си купиш нищо повече от куче което по външни белези прилича на Чау Чау, но на практика не принадлежи към никоя порода. Също, чието здраве винаги ще е под въпрос. Затова щом нямаш възможността да си вземеш Чау Чау от развъдник, вместо да тъпчеш гушите на разните му там търгаши и лъжци си вземи някое бездомниче, ще извършиш едно добро дело. И после няма да се чувстваш излъган.
Вижте профила на потребителя http://chowchow.forume.biz
IA---
Мод
Мод

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Търся си куче..Помощ   Вто Юни 15, 2010 1:16 am

Много добре казано Yes
Вижте профила на потребителя http://bgfengshui.com/
Огнеслав