Форум за породата Чау Чау

ИндексРегистрирайте сеВход
Търсене

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Navigation
полезни статии
Обучение

Хранене

Грууминг

Ноември 2017
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar

Share | 

привикване към нашийник

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
ЦЕЦИ
Шънуншъ
Шънуншъ

Female
Местожителство : Плевен

ПисанеЗаглавие: привикване към нашийник   Чет Май 20, 2010 11:37 am

Здравейте ! Кучето ми е на 1 година и 1 месец. От една седмица започна сериозно да накуцва с предните лапички. Заведох ме го на ветеринар, сега 3 дни ще е на инжекции. Според ветеринара е възможно това да се е получило от нагръдника понеже Мечо е много инатлив и обикновенно се дърпа като магаре. В последно време пък ако помирише женска и откача, а пребирането се осъществява чрез дърпане до вкъщи. Знам че това не е хубаво, но нз как да се справя. И с лакомства съм се опитвала и с играчки, но си се дърпа стабилно и пребирането е много мъчително и за него и за мен. Ветеринара ме посаветва да го приуча към нашийник, за да не му навредим сериозно на лапичките, но досега никога не му е слаган и си мисля че това ще е още по-голямо мъчение ! Ако някой знае как да го приуча нака ме посаветва .
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Огнеслав
Яо
Яо

Male
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: привикване към нашийник   Пет Май 21, 2010 8:01 pm

Хмм, накуцването е лош белег. Би могло и да е заради нагръдника, но според мен, трябва да се направят рентгенови снимки, за да сте сигурни че не става въпрос за лакътна дисплазия.
На какви инжекции сте? Винаги трябва да се интересуваш какво точно бият на кучето (какъв медикамент) и защо точно такъв, а не нещо друго. Повечето ветеринари са напълно неориентирани. Аз например се чудя как нагръдникът, ще доведе до куцане при положение, че веднъж поставен той почти няма досег с мускулите на предните крака!?

Но както и да е, ще е лесно да го свикнеш с нашийник, просто преди да започнете с разходките с нашийника, му го поставяй, първо за кратко, докато сте вкъщи, като постепенно увеличаваш времето, през което кучо е с него и накрая просто го изведаш така. Това е !

И ако кучо не спре да куца, след терапията, задължително направете рентгенови снимки!
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://chowchow.forume.biz

привикване към нашийник
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1